معرفی سنگ تراورتن

سنگ تراورتن یکی از زیباترین سنگ ها و دارای سورت های مختلف و همچنین مناسب ترین سنگ برای نمای ساختمان می باشد.اگر قصد سنگ کاری نمای ساختمان خود را دارید ما به شما چند سورت مهم سنگ تراورتن را معرفی می کنیم. این سنگ را می توان به دو صورت موج دار و بی موج برش داد.

انواع مختلف سنگ تراورتن

از مهم ترین سنگ های تراورتن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سنگ آتش کوه:

بهترین سنگ تراورتن در خاک ایران زمین میباشد که دارای 14 سورت مختلف می باشد.مهمترین نوع آن سفید رنگ و بی موج می باشد که بی نظیر میباشد.

سنگ دره بخاری:

اگر در فکر خرید یک سنگ تراورتن خوب برای نمای ساختمان خود می باشید، سنگ تراورتن دره بخاری می تواند از بهترین گزینه ها باشد.

دارای 8 سورت بسیار زیبا می باشد و همچنین این سنگ را می توان به صورت موج دار و بی موج اجرا نمود.

سنگ کمشچه:

شاید اسم این سنگ کمتر به گوشتان خورده باشد.اما حقیقت این است که اگر دنبال سنگی با قیمت معمولی تر هستید، می توانید روی سنگ کمشچه حساب ویژه ای باز کنید.البته این نکته حائز اهمیت می باشد که قیمت معمولی این سنگ ربطی به کیفیت خوب سنگ ندارد.این سنگ از بهترین هاست.

دارای 5 سورت مختلف می باشد.

سنگ عباس آباد:

گفتیم که سنگ آتش کوه بهترین سنگ ایران زمین می باشد.اما اگر داخل پرانتز صحبت کنیم، می توان گفت سنگ عباس آباد بهترین سنگ موج دار تراورتن می باشد.(سنگ تراورتن آتش کوه بدون موج می باشد.)

دارای چندین سورت مختلف می باشد که باید حتما از نزدیک تماشا کنید.

قابلیت اجرا در هر جای ساختمان را دارا می باشد.

به طور کلی سنگ تراورتن در کشور ایران دارای انواع مختلفی می باشد که می توانید به راحتی تهیه نمایید.

از جمله سنگ های دیگر تراورتن میتوان به سنگ طرق، سنگ آب گرم، سنگ کرم یزد، سنگ تکاب، سنگ بوکان و … اشاره کرد.

اگر دنبال یک مشاور خوب در زمینه خرید سنگ نیاز دارید می توانید با آقای احمدوند مدیریت محترم شرکت آذرخش ساختمان کهن تماس بگیرید.

سنگ گرانیت

نام دیگر سنگ گرانیت سنگ خارا می باشد.سنگ گرانیت از نوع آذرین درونی می باشد.این سنگ از محکم ترین و با مقاومت ترین سنگ ها می باشد.

این سنگ در رنگ های مختلفی مانند رنگ سفید، خاکستری، پرتغالی، سبز، مشکی، قرمز و … دیده می شود.

این سنگ بهترین کاربرد را در سنگفرش بیرونی و در محیط هایی که عبور و مرور زیاد می باشد، دارا می باشد.

همچنین در سنگفرش داخلی و راه پله نیز می توان مورد استفاده قرار داد.ولی برای نمای ساختمان توصیه نمی شود.چون در آخر نیاز به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان نیاز پیدا خواهید کرد.