آب بندی نمای ساختمان در تهران و کرج – درز بندی نما ساختمان با روش دسترسی با طناب (راپل)

آب بندی نمای ساختمان  توسط تیم قدرتمند آریا سازه ارتفاع البرز که متشکل از بهترین های ایراتا (irata) هستند انجام می گیرد.خدمات کار در ارتفاع بدون داربست توسط تیم فنی و آموزش دیده صورت می گیرد.درز بندی نما ساختمان را برای شما به طور کامل در پایین توضیح می دهیم.آب بندی نمای سنگی ، آب بندی نمای سیمانی ، آب بندی نمای کامپوزیت ، درز بندی نمای آجری، درز بندی نما کرتین وال، تعویض باز شوهای نمای فریم لس و کرتین وال، تعویض شیشه بدون داربست و آب بندی نمای شیشه ای از جمله خدمات آب بندی شرکت آریا سازه ارتفاع البرز می باشد.

چرا باید درز بندی نمای ساختمان اجرا شود؟

1.جلوگیری از نفوذ آب باران و برف.

2.جلوگیری از ورود هوای گرم در تابستان و هوای سرد در زمستان و در نتیجه مانع از اتلاف انرژی می شویم.

3.جلوگیری از شوره زدگی در نما.

4.عدم نشت رطوبت.

5.جلوگیری از آلودگی نما.

آب بندی نما با چه موادی صورت می گیرد؟

به طور کلی می توان از چسب های سیلیکون و چسب های پلی اورتان استفاده نمود.(یعنی برای آب بندی نمای کامپوزیت ، آب بندی نمای سنگی ، آب بندی نمای شیشه ای و… )

همچنین برای نمای سیمانی از چسب های اکریلیک، چسب های کاشی و مخلوط سیمان

با چسب ساروج می توان استفاده کرد.در رابطه با نمای کرتین وال معمولا با تعویض شیشه

خدمات ما :  مجری جوشکاری در ارتفاع با طناب | خدمات جوشکاری صنعتی در ارتفاع

انجام می شود ولی اگر نیاز به آب بندی در دور قاب ها داشته باشد از موارد گفته شده استفاده می شود.

آب بندی نمای ساختمان
آب بندی نمای ساختمان

انواع چسب ها برای آب بندی نمای ساختمان

چسب پلی اورتان: چسبی دو جزئی می باشد که در برابر رطوبت مقاوم، دارای قابلیت سنباده خوری و رنگ پذیری می باشد.

چسب سیلیکون: کاربرد اصلی این چسب چسباندن قطعات شیشه به هم می باشد.

همچنین برای چسبندگی کاشی، سرامک، آلومینیوم و … کاربرد دارد.

ویژگی های چسب سیلیکون: انعطاف پذیری، مقاوم در برابر فشار و دمای بالا، مقاوم

در برابر اشعه UV، مناسب برای آب بندی و جلوگیری از رشد قارچ و کپک می باشد.

 چسب های اکریلیک: برای پر کردن اتصالات، فاصله میان چارچوب درب و پنجره ها با دیوار،

درز گیری دودکش، ترک های دیوار های گچی و همچنین قابل استفاده بر روی چوب، شیشه، فلز و مصالح ساختمانی است.

ویژگی چسب اکریلیک :متنوع، سریع خشک می شوند، بدون بو، انعطاف پذیر و مقاوم در برابر اشعه UV می باشد.

دیگر خدمات شرکت آریا سازه ارتفاع البرز

از دیگر خدمات شرکت می توان به شستشوی نما، رنگ آمیزی نما، نور پردازی نما، پوشاندن درز انقطاع،

نصب بنر وتابلو، خدمات صنعتی در ارتفاع، آب بندی نما، درز بندی نما، پیچ و رولپلاک سنگ نما و … نام برد.

شرکت آریا سازه ارتفاع البرز پیشرو در خدمات کار در ارتفاع بدون داربست در محیط های با دسترسی محدود می باشد.

آب بندی نمای ساختمان
آب بندی نمای ساختمان

آب بندی نمای سیمانی

یکی از مشکلات مهمی که ممکن است در ساختمان‌ها رخ دهد، نفوذ آب و رطوبت به داخل نما است. این مشکل می‌تواند عوارض جدی مانند خسارت به ساختار و ظاهر نما، رشد قارچ و پوسیدگی مواد ساختمانی و حتی کاهش کارایی انرژی ساختمان را به همراه داشته باشد. آب بندی نماها، از جمله نماهای سیمانی، سنگی و آجری، اهمیت بسیاری در حفظ و حراست از ساختمان‌ها دارد. صحیح و کامل انجام شدن، آب بندی نماها می‌تواند جلوی رسیدن آب، نم و رطوبت به مصالح ساختمانی و سطح نما را بگیرد. یکی از انواع آب بندی نمای ساختمان در تهران و کرج، آب بندی دیوارهای سیمانی است. علاوه بر زیبایی ‌بخشیدن به ساختمان، آب بندی دیوارهای سیمانی باعث افزایش استحکام و بهره‌ گیری از مزایای دیگر آب بندی می‌شود. با استفاده از روش‌های مناسب آب بندی و استفاده از مواد با کیفیت، می‌توان از نفوذ آب و رطوبت به سطح دیوار سیمانی جلوگیری کرد و از خرابی و آسیب به نماها جلوگیری کرد. برای دیوارهای سیمانی سیاه و سفید، عایق کاری ماستیکی و عایق های سیمانی به ترتیب می توانند بهترین گزینه ها باشند. در نهایت، استفاده از تکنولوژی و مهارت کارشناسان متخصص در انجام عملیات آب بندی دیوارهای سیمانی اهمیت دارد تا نتیجه ای کارآمد و بدون خسارت به ساختمان به دست آید.

خدمات ما :  خدمات کار در ارتفاع بدون داربست | کار در ارتفاع با طناب

عایق نمای خارجی ساختمان

عایق نمای خارجی ساختمان یک عنصر حیاتی است که برای جلوگیری از نفوذ آب و تأثیرات حرارتی هوا به داخل ساختمان استفاده می‌شود. برای عایق نمای خارجی ساختمان، موادی که مقاومت در برابر نفوذ آب و حرارت دارند باید انتخاب شوند. موادی مانند عایق‌های نفوذ آب پلیمری، ایزوگام، پشم سنگ و پشم شیشه می‌توانند در اینجا مورد استفاده قرار گیرند. اجرای صحیح و اصولی عایق نمای خارجی ساختمان بسیار مهم است. قبل از اجرا، سطح مورد نظر باید به طور کامل شسته و خشک شود. سپس مواد عایق به روش مناسب بر روی سطح اعمال می‌شوند، مانند بندکشی با قلمو، استفاده از پشم سنگ یا سنگ‌های ریز. در انتخاب مواد و روش‌ها، شرایط آب و هوایی منطقه باید در نظر گرفته شود. برای مناطق سردسیر، عایق حرارتی با توانایی جلوگیری از نفوذ حرارت در تابستان مناسب است، در حالی که در مناطق گرمسیر، مقاومت در برابر نور خورشید و گرمای شدید بیشتر اهمیت دارد. آب بندی نمای ساختمان در تهران و کرج به عنوان یک تکنیک عایق کاری اهمیت زیادی دارد.

آب بندی نمای ساختمان
آب بندی نمای ساختمان

آب بندی سنگ تراورتن

سنگ تراورتن یکی از مواد ساختمانی محبوب است که به دلیل زیبایی، مقاومت و دوام طولانی مدت، در طراحی داخلی و خارجی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. با این حال، برای حفظ و نگهداری از ظاهر و کیفیت سطح سنگ تراورتن، آب‌بندی منظم ضروری است. ‌آب بندی سنگ تراورتن نیازمند دوره‌های منظم است تا بتوان از ویژگی‌های مطلوب این سنگ برای مدت طولانی بهره‌برداری کرد. بر اساس شرایط استفاده، میزان تردد و استفاده از محصولات شیمیایی برای تمیزکردن سطوح، توصیه می‌شود که آب‌بندی سنگ تراورتن هر سه تا پنج سال یک بار انجام شود. در صورت استفاده از مواد شیمیایی قوی، نیاز به آب‌بندی مکررتر احساس می‌شود تا اثرات آنها روی سطح سنگ کاهش یابد و سطح سنگ تراورتن به درستی حفظ شود. برای انجام آب‌بندی سنگ تراورتن، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد.

خدمات ما :  روش های دسترسی به نمای ساختمان برای کار در ارتفاع

این روش‌ها شامل استفاده از اسفنج، قلم مو، پد رنگ، حوله پنبه‌ای یا دستگاه سمپاش است. در ابتدا، مواد آب‌ بندی را روی سطح سنگ تراورتن در شهر کرج پخش کنید و مطمئن شوید که در مدت زمان ۵ دقیقه توسط سنگ جذب می‌شود. در صورتی که مواد آب‌ بندی در این مدت جذب نشوند، با استفاده از یک حوله نرم، ترجیحاً میکروفایبر، مواد را بردارید. همچنین در صورت استفاده از چند لایه مواد آب‌بندی، بین هر مرتبه آب‌بندی حداقل ۳۰ دقیقه وقت بگذارید. برای آخرین مرحله آب‌بندی، دو الی سه ساعت پس از آب‌بندی اولیه، مواده‌های آب‌بندی را دوباره روی سنگ پاشید. برای اطمینان حاصل کردن از صحت آب‌بندی سنگ، می‌توانید روی سطح سنگ مقداری آب بپاشید و در صورت عدم جذب آب توسط سنگ، به این معنی است که آب بندی نمای ساختمان در تهران و کرج به درستی انجام شده است.

آب بندی نمای ساختمان
آب بندی نمای ساختمان

جلوگیری از نشت اب از نمای ساختمان

نشت آب از نما می‌تواند عوارض جدی در ساختمان ایجاد کند. برای جلوگیری از نشت آب در نمای ساختمان، از روش‌های مانند استفاده از مواد عایق‌بندی مناسب، استفاده از جوشکاری، آب بندی اتصالات و درزها، و استفاده از ممبران‌های آب بند استفاده می‌شود. همچنین، نگهداری و بازرسی منظم از نما و تعمیرات به موقع اگر نیاز باشد، اهمیت بالایی دارد.

‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مشاوره رایگان