شستشوی شیشه نمای ساختمان در کرج

شستشوی نمای ساختمان به فرآیندی گفته می‌شود که طی آن تمیز کردن بخش های مختلف از جمله شیشه‌ها، بخش‌های آجری و سیمانی و بخش‌های دیگر سازه‌های شهری و ساختمان‌ها اقدام می‌شود. همان‌طوری که می‌دانید نمای ساختمان‌ها می‌تواند از مصالح مختلفی به‌وجودآمده باشند. این بخش شامل سازه اصلی نما، معماری، پنجره‌ها، آجرها، نمای سیمانی و… می‌شود. درحال‌حاضر عده زیادی از افراد به عملیات شستشوی نما بدون داربست می‌پردازند، زیرا بستن داربست نیازمند کارگران بسیار حرفه‌ای، زمان زیاد و همچنین از دست رفتن زیبایی ساختمان تا چند روز می‌شود. به‌همین خاطر بسیاری از افراد سعی می‌کنند که شستشوی نمای ساختمان را به‌خصوص در ساختمان‌های بلند بدون داربست انجام دهند. مجموعه آریان سازه شستشوی نما در کرج را بدون داربست انجام می‌دهند، یعنی شستشوی نما در کرج بدون داربست.نصب توری نمای ساختمان

عملیات شستشوی نمای ساختمان در کرج بدون داربست به‌صورت دستی و یا با استفاده از انواع مختلفی از ابزار شستشو مانند واترجت‌ انجام می‌گیرد. همچنین از فناوری‌های نوینی که توانستند این عملیات را مکانیزه و سرعت اجرای کار را بیشتر کنند نیز استفاده می‌شود. در این مقاله قصد داریم به موضوع شستشوی نمای ساختمان بدون داربست در کرج بپردازیم. برخی از روش‌های شستشوی نما با طناب و اسید است، شستشوی نما با دستگاه واتر جت را هم در ادامه خواهیم گفت.

 شستشوی نمای ساختمان چیست؟

شستشو دادن نمای ساختمان یکی از اقداماتی است که سهم عمده و قابل‌توجه در زیبایی بخشی یک سازه و آراستگی آن دارد. به‌طورکلی می‌توان گفت هرچه نمای بیرونی ساختمان شما تمیزتر باشد جذاب‌تر به‌نظر خواهد رسید. در برخی از شهرها با بیشتر شدن آلودگی هوا بیشتر شده و باران‌های اسیدی اتفاق می‌افتد. این عامل باعث می‌شود تا به‌مرور زمان لایه‌هایی از آلودگی و مواد اسیدی خورنده بر روی نما ایجاد شود و ظاهر آن را کثیف و نازیبا نشان دهد. همچنین این اتفاق می‌تواند باعث از بین رفتن و ایجاد خوردگی روی سنگ نما نیز بشود. اگر به شستشوی هرچه سریع‌تر و به‌موقع این آلودگی‌ها اقدام نکنید، هم ساختمان به‌صورت زشتی در معرض دید قرار داده‌اید و هم این امکان را فراهم کرده‌اید که آلودگی‌ها به دیگر لایه‌های زیرین نمای ساختمان شما نفوذ کنند و به‌مرور زمان آن‌ها را نیز تحت تأثیر قرار داده و از بین ببرند. مجموعه‌ی این عوامل باعث شده تا شستشوی نما در کرج یا شستشو روی نمای ساختمان در کرج بدون داربست در نقاط مختلف کشور ضرورت و اهمیت پیدا کند.رنگ آمیزی نمای ساختمان

خدمات ما :  قیمت شستشوی نمای ساختمان بدون داربست
شستشوی نمای ساختمان
شستشوی نمای ساختمان

 قرارداد شستشو نما ساختمان در کرج

درحال‌حاضر انواع مختلفی از قرارداد شستشوی نمای ساختمان وجود دارد. شما می‌توانید از این نوع خدمات را با پرداخت پول نقدی درخواست کنید یا قراردادهایی از نوع مناقصه‌ای را منعقد سازید. به‌طورکلی می‌توان گفت مقررات انجام و اجرای این عملیات مجوزهای مورد نیاز روش انجام کار ابزارآلات و تجهیزات مورد نیاز آن در ساختمان‌های مختلف و پروژه‌های گوناگون با یکدیگر دارای اختلافاتی است. همچنین تعداد طبقات و تعداد واحد و متراژ نمای ساختمان نیز می‌تواند در قیمت قرارداد تأثیرگذار باشد. اما این اطمینان را داشته باشید که شرکت آریان سازه مناسب‌ترین قیمت را برای شما در نظر گرفته است تا بتوانید با مناسب‌ترین قیمت نمایی شستشوی نمای ساختمان تان را انجام دهید.

 شستشو نما با طناب

یکی از جدیدترین و بروزترین روش‌هایی که برای شستن نمای ساختمان در کرج مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیوه شستشوی نمای ساختمان با طناب و استفاده از ابزارها و تجهیزات سنگ‌نوردی برای شستشوی نمای ساختمان در ارتفاع است. درواقع عنصر اصلی در این فرایند طناب است. از طناب‌هایی از نوع استاتیک و آلومینیوم که مقاومت بسیار بالایی در برابر کشش و سایندگی دارد استفاده می‌شود. این روش سرعت بسیار بالایی دارد و از طرف دیگر قیمت و هزینه‌اش نیز مقرون‌به‌صرفه است. در این روش دیگر شما نیازی به داربست و همچنین خطرات احتمالی آن ندارید.

 شسشتو نما شیشه ای ساختمان بدون داربست در کرج

در مواقعی که ساختمان و بام آن به‌نحوی ساخته‌شده باشد که امکان دسترسی به آن دشوار گردد، به‌خصوص سقف‌های شیروانی یا سقف‌هایی که تاج یا سازه پیش‌آمدگی بیش‌از اندازه داشته باشند، شستشوی نمای ساختمان با داربست اتفاق می‌افتد. در غیر این صورت می‌توانند از روش شستن نما بدون داربست استفاده کنند. در این روش با تجهیزات نصب مختلف قیمت بیشتری نسبت‌به شستشوی نما بدون داربست و طناب دارد.

خدمات ما :  شستشوی نمای ساختمان در تهران توسط تیم قدرتمند آریا سازه ارتفاع البرز

خدمات ما : پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

 شستشوی نما با اسید

شستشو دادن نما با اسید یکی از روش‌های جلا دهی به نمای خارجی یک ساختمان است. در این روش از مواد شیمیایی استفاده می‌شود تا به تمیز تر شدن سطح نما کمک کند. در حالت معمول در مواقعی که از اسید برای اینکار استفاده می‌کنند که نتوانند آلودگی‌های موجود بر نما را با استفاده از آب و مواد شوینده از بین ببرند. از طرف دیگر این روش شستشو در مواقعی استفاده می‌شود که جنس نما از نوعی سنگ گرانیت و یا تیشه باشد. چراکه هر نوع سنگی را نمی‌توان با استفاده از مواد اسیدی شستشو داد.

رنگ آمیزی نمای ساختمان
رنگ آمیزی نمای ساختمان

یکی دیگر از نکات مهم در این شیوه نوع اسید به‌کاررفته در فرآیند شستشو است. اسیدی که در این روش استفاده می‌شود نباید بالای ۲۵ درصد باشد. استفاده از پاک‌کننده‌های اسیدی می‌تواند به‌راحتی انواع مختلفی از لکه‌ها و آلودگی‌ها را از بین ببرد. برای نمونه با به‌کارگیری این ترکیبات می‌توانند به حذف رنگ و یا لکه‌های حاصل از زنگ‌زدگی بپردازند. از جمله اسیدهای قابل‌استفاده و کاربردی در حوزه شستن نمای ساختمان در کرج می‌توان به اسید دیسکلر، اسید جوهرنمک، اسید جرم آلکس و… اشاره کرد. در حالت معمول این مواد تمیزکننده را با توجه به نوع سطح انتخاب و سپس بر روی سطح مورد نظرشون اسپری می‌کند. سطح موردنظر باید قبلاً مرطوب شده باشد. پس‌از این کار اجازه می‌دهند تا مدت‌زمانی مواد شستشودهنده اسیدی بر روی سطح موردنظر باقی بماند تا به اندازی کافی خیس بخورد و به خورد لکه های و آلودگی ها برود. پس‌از آن می‌توانند سطح مورد نظرشان را شستشو دهند. هرچند با توجه به میزان آلودگی‌های سطوح ممکن است روش‌های مختلف و مراحل متنوعی را برای این کار در نظر بگیرند.

 شستن نمای شیشه ای ساختمان با واتر جت

در حال شستن نمای ساختمان‌ها به روش‌های دستی و یا استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات مخصوص این کار صورت می‌گیرد. یکی از این دستگاه واتر جت است. در حالت معمول برای‌اینکه بتوانند نماهای سازه‌ها را به‌خوبی شست‌وشو دهند، از واتر جت‌ها استفاده می‌کنند. این سیستم‌ها به‌نحوی طراحی شده‌اند که می‌توانند آب را به فشار بسیار بالایی از مخزن خود خارج سازند و از طرف دیگر در طراحی و تولید این دستگاه‌ها از یک تیغه مخصوص استفاده‌شده که به لایه برداری از سطوح کمک می‌کند. لذا شستشوی نما با واتر جت به تمیز شدن آن بسیار کمک می‌کند‌

خدمات ما :  شستشوی نمای ساختمان با واترجت در تهران و کرج

بررسی مزیت های شستشوی نما ساختمان با واترجت در کرج

شستشوی نما به کمک واتر جت مزیت‌های زیادی را برای شما در پی دارد. با استفاده از این دستگاه می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن هر گونه آلودگی و جرم را از روی نمای ساختمان خود پاک کنید. به‌علاوه استفاده از واتر جت ها بسیار راحت است و ایمنی فوق‌العاده‌ای دارد. با استفاده از این دستگاه واتر جت آلاینده‌ها وارد هوای اطراف نمی‌شود، بنابراین استفاده از این دستگاه سلامت کارگرانی که در مواجهه مستقیم با آن قرار دارند تضمین خواهد کرد. یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از واتر جت برای شستشوی نما انجام کار نماشویی با کیفیت فوق‌العاده است. به‌همین دلیل بسیاری از شرکت‌های معتبر نما شویی از این دستگاه استفاده می‌کنند. دستگاه‌های واتر جت انرژی بسیار کمی مصرف می‌کنند و کم‌مصرف هستند. همچنین این دستگاه قابلیت تنظیم و کنترل فشار دارد، بنابراین اپراتور دستگاه می‌تواند با توجه به نمای ساختمان و میزان آلودگی فشار آبی مناسب را برای شستشوی نما اعمال کند.

 شستشوی شیشه نمای ساختمان در تمام محله های کرج

شستشوی شیشه نمای ساختمان در کرج : عملیات شستشوی شیشه نمای ساختمان در کرج و یا نمای شیشه‌ای با استفاده از داربست و بدون داربست و استفاده از طناب صورت می‌گیرد. این کار یکی از اقدامات کاملاً تخصصی محسوب می‌شود. در بیشتر موارد پیش‌از آغاز بکار نماها مورد بازدید و بررسی کارشناسان قرار می‌گیرد. برای‌اینکه بتوانند خدمات نماشویی شیشه او را انجام دهند و یا به شستشوی پنجره‌های یک نما دست بزنند، باید این نکته‌ها را در نظر بگیرند که چه مدت زمانی است که نمای موردنظر شسته نشده است. در حالت معمول اگر از زمان تمیز شدن شیشه ساختمان مدت زیادی گذشته باشد، این شیشه‌ها بسیار آلوده شده‌اند و لازم است دو مرحله عملیات شستشو در آن‌ها انجام بگیرد. در بسیاری از موارد برای مرحله اول از دستگاه واتر جت استفاده می‌شود تا از طریق آن بتوانند خاک، گرد و غبار، گل و آلودگی را از روی شیشه بشورند و وارد گام دوم می‌شوند که از در این گام از روش دستی شستشو استفاده می‌کنند. یعنی مواد شوینده مورد نظرشون را همراه با یک تی و ابر بر روی شیشه زده و فرایند شست‌وشوی شیشه‌ها را انجام می‌دهند.

‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مشاوره رایگان