علت شوره زدن آجر و سنگ نمای ساختمان

شوره زدن آجر و سنگ نمای ساختمان یکی از مشکلاتی است که می تواند ظاهر نما را زشت کند و همچنین به سلامت ساختمان آسیب برساند. شوره در واقع رسوب نمک بر روی سطح مصالح ساختمانی است. این نمک ها می توانند از منابع مختلفی مانند آب باران، آب چاه، آب ملات و یا خود مصالح ساختمانی ایجاد شوند.

انواع شوره نما ساختمان

شوره زدن آجر و سنگ نمای ساختمان یکی از مشکلاتی است که می تواند ظاهر نما را زشت کند و همچنین به سلامت ساختمان آسیب برساند. شوره در واقع رسوب نمک بر روی سطح مصالح ساختمانی است. این نمک ها می توانند از منابع مختلفی مانند آب باران، آب چاه، آب ملات و یا خود مصالح ساختمانی ایجاد شوند.

انواع شوره را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:

شوره سفید: این نوع شوره بیشتر در مناطقی با آب و هوای خشک و گرم دیده می شود. شوره سفید معمولاً از رسوب املاح موجود در آب باران ایجاد می شود.
شوره سیاه: این نوع شوره بیشتر در مناطقی با آب و هوای مرطوب دیده می شود. شوره سیاه معمولاً از رسوب املاح موجود در آب ملات یا خود مصالح ساختمانی ایجاد می شود.

خدمات ما :  شستشوی نمای شیشه‌ ای ساختمان در تهران

شوره زدن آجر نما ساختمان

آجر یکی از مصالح ساختمانی پرکاربرد است که در ساخت نمای ساختمان ها نیز استفاده می شود. شوره زدن آجر می تواند به دلایل مختلفی مانند موارد زیر اتفاق بیفتد:

استفاده از آب باران برای ساخت ملات: آب باران معمولاً حاوی املاح مختلفی است که می توانند پس از تبخیر آب، به صورت شوره بر روی سطح آجر رسوب کنند.
استفاده از آب چاه برای ساخت ملات: آب چاه نیز معمولاً حاوی املاح مختلفی است که می توانند باعث شوره زدن آجر شوند.
استفاده از آجرهای نامرغوب: آجرهای نامرغوب معمولاً حاوی املاح بیشتری هستند که می توانند باعث شوره زدن آجر شوند.

شوره زدن سنگ نما ساختمان

سنگ نیز یکی از مصالح ساختمانی پرکاربرد است که در ساخت نمای ساختمان ها نیز استفاده می شود. شوره زدن سنگ می تواند به دلایل مختلفی مانند موارد زیر اتفاق بیفتد:

استفاده از آب باران برای شستشوی سنگ: آب باران معمولاً حاوی املاح مختلفی است که می توانند پس از تبخیر آب، به صورت شوره بر روی سطح سنگ رسوب کنند.
استفاده از آب چاه برای شستشوی سنگ: آب چاه نیز معمولاً حاوی املاح مختلفی است که می توانند باعث شوره زدن سنگ شوند.
استفاده از مواد شوینده نامناسب برای شستشوی سنگ: استفاده از مواد شوینده نامناسب می تواند باعث آسیب به سنگ و ایجاد شوره بر روی آن شود.
راه حل های رفع شوره

رفع شوره زدن آجر و سنگ نمای ساختمان

پاک کردن دستی: این روش معمولاً برای شوره زدن های خفیف استفاده می شود. در این روش، با استفاده از یک برس نرم و آب، شوره ها را می توان پاک کرد.
شستشوی با آب فشار قوی: این روش برای شوره زدن های شدیدتر استفاده می شود. در این روش، با استفاده از یک دستگاه واترجت، شوره ها را می توان از روی سطح آجر یا سنگ پاک کرد.
استفاده از مواد شوینده: برخی از مواد شوینده مخصوص می توانند به رفع شوره کمک کنند. این مواد معمولاً حاوی مواد اسیدی هستند که می توانند املاح را از سطح آجر یا سنگ حل کنند.
استفاده از روش های شیمیایی: در برخی موارد، ممکن است لازم باشد از روش های شیمیایی برای رفع شوره استفاده شود. این روش ها معمولاً توسط متخصصان انجام می شود.

خدمات ما :  نماشویی کامپوزیت بدون داربست در تهران

نماشویی شرکت آریاسازه

شرکت آریاسازه یکی از شرکت های معتبر در زمینه نماشویی ساختمان است. این شرکت با استفاده از تجهیزات و مواد شوینده پیشرفته، می تواند به رفع شوره زدن آجر و سنگ نمای ساختمان کمک کند.

شرکت آریاسازه خدمات نماشویی خود را در سراسر کشور ارائه می دهد. این شرکت با کادری مجرب و متخصص، می تواند به رفع شوره زدن نمای ساختمان شما کمک کند و ظاهری زیبا و چشم نواز به ساختمان شما ببخشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مشاوره رایگان